Artykuły, audycje, filmy zwiazane z Kościołem NMP Zwycięskiej

 

Odnowiony kościół pobrygidkowski z widokiem


Każdy będzie mógł zwiedzić odnowiony, XV-wieczny kościół pobrygidkowski w Lublinie (Narutowicza 6). Mieszkańcy i turyści będą mogli zejść do krypt, w których znajdują się trumny mniszek, obejrzeć nową ekspozycję oraz odnowione, zabytkowe malowidła na kościelnym chórze.

Atrakcją będzie punkt widokowy na kościelnej wieży, z którego można obejrzeć z niecodziennej perspektywy m.in. teatr Osterwy.


Kościół pobrygidkowski w Lublinie czeka na turystów


Już za tydzień każdy będzie mógł zobaczyć odnowiony kościół pobrygidkowski w Lublinie. Na zwiedzających czekają m.in. krypty, nowa ekspozycja, zabytkowe malowidła i punkt widokowy na kościelnej wieży. 


Kościół powizytkowski: Z okazji Grunwaldu odnowili obraz Jagiellończyka


Do kościoła powizytkowskiego przy Narutowicza wrócił po konserwacji obraz Kazimierza Jagiellończyka i popiersie Władysława Jagiełły. Renowacja została wykonana z okazji 600 rocznicy bitwy pod Grunwaldem.


Remont bazyliki ojców Dominikanów i kościoła pobrygidkowskiego


Bazylika ojców Dominikanów zginęła za rusztowaniami. Odnowiona zostanie nie tylko świątynia, ale i zrujnowane klasztorne dziedzińce. Renowacja czeka też inny kościół: pobrygidkowski. 


Panorama Lublina z wieży kościoła powizytkowskiego


Turyści zajrzą do odkrytej niedawno krypty, a z kościelnej wieży będzie można podziwiać panoramę Lublina. Odsłonięte zostaną też stare malowidła. Konserwator zabytków zatwierdził plany remontu kościoła powizytkowskiego.


Wyślij e-mail, poprzyj remont kościoła


Wystarczy wysłać e-maila, by pomóc kościołowi powizytkowskiemu w Lublinie w zdobyciu unijnych pieniędzy na remont. Z taką prośbą do mieszkańców wystąpili duchowni. 


Kościół powizytkowski będzie miał taras widokowy


Kościół powizytkowski będzie miał taras widokowy


W kryptach są ciała zakonnic


Są już wstępne ekspertyzy. To najprawdopodobniej siostry z zakonu wizytek i brygidek pochowano w kryptach kościoła powizytkowskiego.


Wesprzyj renowację świątyni


Ruszyły konsultacje społeczne do projektu: "Renowacja pobrygidkowskiego zespołu klasztornego w śródmieściu miasta Lublina". Im więcej osób weźmie w nich udział, tym większe szanse na to, by obiekt odzyskał swój dawny blask. Do poparcia tej inicjatywy zachęca lubelski Urząd Miasta.