"Wieczory muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim" to wydarzenie kulturalne i artystyczne realizowane w tej świątyni od wielu lat.

Celem tego cyklu są koncerty o zróżnicowanym repertuarze. W ramach "Wieczorów muzycznych" prezentują się zarówno zespoły amatorskie jak i profesjonalni wykonawcy, soliści, i członkowie zespołów kameralnych. Organizatorom szczególnie zależy na udziale artystów i zespołów zawodowych, gwarantujących wysoki poziom wykonawczy.

Charakter zabytkowego wnętrza Kościoła Pobrygidkowskiego pozwala na sięganie po twórczość różnych epok, zarówno kameralną, jak i w wykonaniu orkiestry lub chóru.

Bardzo dobra akustyka Kościoła Pobrygidkowskiego oraz pięknie odnowione zabytkowe wnętrze stwarzają możliwość przedstawienia muzyki klasycznej w odpowiednich warunkach i pozwala na zapełnienie luk repertuarowych, poprzez wykonanie repertuaru odmiennego niż filharmoniczny.

Jednocześnie daje szansę muzykom zaprezentowania się w repertuarze kameralnym, zaś publiczności możliwość skorzystania z dodatkowej atrakcyjnej oferty kulturalnej.

Oferta koncertowa skierowana jest do mieszkańców miasta Lublin - seniorów, osób dorosłych, studentów, młodzieży szkolnej; turystów, zaproszonych gości - przedstawicieli instytucji kulturalnych, uczelni itp.; grup społeczności lokalnej miasta w różnym wieku.