Ogłoszenia Duszpasterskie

1 NIEDZIELA  ADWENTU

3 grudnia 2023 r. 

1. Rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu, który przygotowuje nas na święta Narodzenia Pańskiego oraz na powtórne przyjście Chrystusa. Adwent rozpoczyna również nowy rok liturgiczny.

2. Zgodnie z polskim zwyczajem we wszystkie dni powszednie Adwentu zapraszamy na Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie zwaną Roratami. W naszym kościele Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6.40. Zachęcamy do wspólnego śpiewu Godzinek, udziału w Roratach i pielęgnowaniu zwyczajów adwentowych.

3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie. Dziękujemy.

4. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 8.00; 11.00; 16.00; 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Łaski – indywidualna adoracja do godz. 13.00.

5. W okresie adwentu, z inicjatywy Caritas, w całej Archidiecezji Lubelskiej organizowana jest przedświąteczna zbiórka ofiar do puszek pod hasłem „Gwiazdka Nadziei” oraz Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, którego znakiem jest specjalna świeca z napisem Caritas. Świece w cenie 10.00, 20.00 i 25,00 zł oraz opłatek i świece – cegiełki można nabyć przy wyjściu z kościoła. Ofiary składane za opłatek i świece – cegiełki przeznaczone są na spłatę zobowiązań za renowację elewacji wieży i zabytkowego wnętrza naszej świątyni. Dziękujemy za okazaną pomoc.

6. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w III Niedzielę Adwentu (17 grudnia) i będą trwały do środy włącznie (20.12.). Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. dr Tomasz Adamczyk, adiunkt w Katedrze Socjologii Kultury, Religii i Partycypacji Społecznej KUL. Już dzisiaj zapraszamy.

7. W minionym tygodniu złożono ofiarę w wysokości 100,00 zł. Msza św. w intencji ofiarodawców w środę o godz. 11.00.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Tygodnika: Niedziela i Gość Niedzielny oraz naszego Biuletynu.