Ojciec Św. Jan Paweł II mówił ?Różaniec to przedziwna modlitwa, którą bardzo ukochałem od młodzieńczych lat". ?Różaniec to skarb, który trzeba odkryć. Proszę Was odmawiajcie Różaniec?.

Odpowiadając na papieskie wezwanie, niejako wypełniając jego testament serdecznie zapraszamy chętnych do włączenia się w łańcuch modlitwy w ramach Kółka Różańcowego przy naszym Kościele. To tak wiele nie kosztuje, a jest to najlepsze ubezpieczenie przed złem i okazja by swoją modlitwą obdarzać bliskich, rodzinę, przyjaciół a zwłaszcza tych którym szczególnie potrzebne jest wsparcie. Zapraszamy i młodych i starszych, wszak może powstać tyle róż ile będzie chętnych.

Żywy Różaniec oznacza:

1. Życie według Ewangelii, która jest fundamentem i źródłem życia chrześcijańskiego. Jest modlitwą ewangeliczną, ponieważ zawiera Modlitwę Pańską, Pozdrowienie Anielskie, oraz ewangeliczne tajemnice naszego odkupienia;
2. Żywy Różaniec jest jakby niezdobytą ?Twierdzą Obronną?, albowiem broni jednostkę, rodzinę, Ojczyznę, przed śmiercią duchową, mianowicie przed ateizmem i laicyzmem, przed zepsuciem obyczajów, zwłaszcza w życiu małżeńskim i rodzinnym, przed alkoholizmem, przed upadkiem młodzieży w zło.
3. Żywy Różaniec składa się z Żywych Róż. Każda Róża posiada 20 osób, z których każda odmawia jeden dziesiątek różańca połączonego z rozważaniem. Na czele każdej Róży stoi zelator. Nad wszystkimi Kołami rolę opiekuna sprawuje pierwszy zelator (przełożona). Każda Róża obiera sobie patrona. Członkowie Róż Różańcowych naśladują gorliwe cnoty Matki Bożej.

W pierwszy wtorek miesiąca po Mszy św. kapłan podaje intencję modlitewną, papieską, misyjną i parafialną. Wygłasza krótką prelekcję. Odmawiamy jeden dziesiątek różańca św. za członków Koła Różańcowego.

Obowiązkiem każdego członka w Żywym Różańcu jest:

1. Zapisanie imienia i nazwiska w księdze i odmawianie codziennie jednego dziesiątka różańca w intencjach podanych przez Opiekuna;
2. Udział w miesięcznej zmianie tajemnic różańcowych;
3. Częste przystępowanie do sakramentów świętych oraz udział w procesjach;
4. Rozszerzanie czci Maryi przykładem życia i działalnością apostolską;
5. Odważne stawanie w obronie wiary i Kościoła.

Przynależność do Koła Różańcowego to tyle samo co być otwartym na potrzeby drugiego człowieka, czerpiąc siły z miłości do naszej Matki i odpowiadać na jej miłość przykładem własnego życia pełnego miłości i poświęcenia dla drugich. To znaczy także dziękować naszej Matce za wszystkie Jej łaski i wynagradzać Jej za wszelkie zło, zniewagi i grzechy.

Jeśli chcesz przyczynić się do wypełniania testamentu papieża Rodaka Jana Pawła II i mówisz że go kochałeś, jak umierał to płakałeś, pamiętasz o nim to warto by twoje słowa i gesty nie były puste i bez pokrycia dołącz i stań się Żywym Ogniwem w Różańcu Maryi.

Spotkania odbywają się w pierwszy wtorek miesiąca po Mszy o godz. 18.00 w kościele.

Zapraszamy

neo2Droga Neokatechumenalna w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej (Powizytkowski) istnieje od 2004 roku. Utworzona została jedna wspólnota, która liczy około 20 osób. Wspólnota spotyka się dwa razy w tygodniu na Liturgii Słowa (wtorek, godz. 1915) oraz Eucharystii (sobota, godz. 1915). Uczestnictwo w tych spotkaniach ma nam pomóc w dojrzewaniu naszej wiary. Tu zaczynamy słyszeć Słowo Boże, uświadamiamy sobie, że jesteśmy grzeszni i dlatego musimy nieustannie się nawracać. Ale dzięki temu odkrywamy wartość własnego chrztu świętego i pragniemy dojść do dojrzałej wiary, tj. takiej, w której zawierzamy Bogu całe swoje życie, akceptujemy Jego plany, rezygnując z własnej koncepcji na życie.

Wspólnota utworzona jest przez ludzi w różnym wieku, o różnym wykształceniu, wywodzący się z różnych rodzin. Dzięki wspólnym spotkaniom dojrzewamy do tego, że przed Bogiem wszyscy jesteśmy równi. Rodzice, będący we wspólnocie kształtują się w przekazywaniu wiary swoim dzieciom.

Wspólnota opiera swoje życie chrześcijańskie na Trójnogu: Słowie, Liturgii i Wspólnocie. Droga neokatechumenalna prowadzi nas do autentyzmu w wyznaniu naszej wiary (przebaczanie, nie osądzanie, przeciwstawianie się złu). Ta droga wiary i nawrócenia prowadzi do narodzin, w każdym z nas, nowego człowieka, z nowym sercem, zdolnego kochać, jak Jezus Chrystus.

ZAPRASZAMY

pilsudzki dLubelski Oddział Związku Piłsudczyków powstał 29 października 2000 roku. Od momentu powstania Związek kierowany jest przez Prezesa Tomasza Dyzmę i Wiceprezesa Jana Rećko. Związek zrzesza osoby z różnych środowisk, którym droga jest pamięć o Marszałku. Siedzibą Oddziału jest Dom Żołnierza im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lublinie ul. Żwirki i Wigury 6.

Głównym zadaniem statutowym Związku jest kultywowanie i popularyzowanie idei, czynów i dokonań Marszalka Józefa Piłsudskiego szczególnie wśród młodego pokolenia Polaków. Zadanie to jest wypełniane między innymi przez organizowanie od 2001 roku corocznych uroczystych obchodów Dni Imienin Marszałka w Lublinie oraz kolejnych rocznic urodzin i śmierci. W ramach tych obchodów organizowane były wystawy, odczyty, prelekcje i sesje popularnonaukowe oraz spotkania autorskie. Wydane zostały drukiem referaty wygłaszane podczas wspomnianych sesji.

W ramach obchodów II Dni Imienin Marszałka oraz Dni Kultury Wilna i Wileńszczyzny organizowanych wspólnie przez Związek Piłsudczyków i Towarzystwa Kresowe w Lublinie w dniu 18 marca 2001 roku na lubelskim dworcu PKP przedstawiono inscenizację przyjazdu Marszałka Piłsudskiego. W postać Komendanta wcielił się wówczas aktor scen warszawskich Pan Janusz Zakrzeński.

Związek nasz może pochwalić się wieloma zrealizowanymi inicjatywami upamiętniającymi Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lublinie. Największym przedsięwzięciem naszego Oddziału było wzniesienie 10 listopada 2001 roku na Placu Litewskim w Lublinie konnego pomnika Marszałka dzięki wielkiej ofiarności mieszkańców Lublina, Lubelszczyzny, Polaków z kraju i z zagranicy oraz licznych sponsorów przy olbrzymim wsparciu i pomocy ze strony Władz Miasta Lublina na czele z ówczesnym Wiceprezydentem Lublina i Przewodniczącym Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lublinie Panem Zbigniewem Wojciechowskim.

Z inicjatywy i nakładem finansowym Związku w 2002 roku został poddany renowacji odnaleziony w Archiwum Państwowym w Lublinie olejny portret Marszałka pędzla Józefa Markiewicz i uroczyście przekazany do ekspozycji w Muzeum na Zamku w dniu 19 lipca 2002r.

Przy wsparciu Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa wykonano replikę przedwojennej tablicy upamiętniającą Legiony Józefa Piłsudskiego, którą odsłonięto na wschodniej ścianie lubelskiego Ratusza w dniu 16 marca 2003 roku podczas obchodów IV Dni Imienin Marszałka. Natomiast 3 sierpnia tego samego roku również dzięki staraniom Prezesa i przy poparciu Zarządu ZP przywrócona została przedwojenna tradycja i zorganizowany został I Marsz Szlakiem Legionów Lublin-Jastków.

Następnie w 2004 roku z inicjatywy Pana p. por. Władysława Stefana Grzyba przy wsparciu Związku, Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz władz Lublina została wykonana renowacja Grobowca Powstańców Styczniowych 1863 r. na cmentarzu przy ulicy Lipowej i w dniu 23 stycznia 2005r odbył się uroczysty ponowny pogrzeb szczątków Powstańców. W tym też roku 3 sierpnia w Jastkowie w ramach uroczystych obchodów 90. rocznicy Bitwy pod Jastkowem i na zakończenie III Marszu Szlakiem Legionów Józefa Piłsudskiego podczas uroczystej Mszy Świętej na Cmentarzu Legionistów został poświęcony Sztandar naszego Związku.

4 grudnia 2007 roku w kościele Powizytkowskim p.w. NMP Zwycięskiej w Lublinie została poświęcona tablica pamiątkowa wykonana z białego marmuru upamiętniająca 140. rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego

W bieżącym roku 16 marca obchodziliśmy już po raz dziewiąty w powojennej historii Lublina Imieniny Marszałka, a 11 maja zorganizowaliśmy obchody 73. rocznicy Jego śmierci.

Razem z Towarzystwem Przyjaźni Ziemi Jastkowskiej, Stowarzyszeniem 4 p. p. Legionów z Kielc i Związkiem Strzeleckim ?Strzelec? OSW w ramach obchodów 93. rocznicy Bitwy Jastkowskiej zorganizowaliśmy VI Marsz Szlakiem Legionów Józefa Piłsudskiego Lublin- Jastków. Uroczyste obchody rocznicy i Marsz odbyły się jak co roku w dniu 3 sierpnia.

7 listopada 2008 r. wspólnie z Dyrekcją Bursy nr 2 w Lublinie oraz Harcerzami ze Zgierza i Kielc po raz trzeci uczestniczyliśmy w uroczystości ?Ogień Niepodległości? tj. przekazaniu ognia zapalonego w Kostiuchnówce na cmentarzu legionowym, miejscu krwawej bitwy stoczonej w 1916 r. przez I Brygadę Legionów. Po mszy św. odprawionej w kościele Powizytkowskim z zapalonymi zniczami prześlijmy na Plac Litewski, gdzie przed pomnikiem Marszałka złożyliśmy kwiaty i znicze.

Każdego roku organizujemy wspólne spotkanie opłatkowe Członków naszego Związku. Najbliższy opłatek odbędzie się w dniu 9 stycznia 2009 roku.

Korzystając z okazji pragnę podziękować za współpracę Zarządowi i wszystkim Członkom Związku.

Prezes Oddziału Lubelskiego ZP

Tomasz Dyzma

prawnicymaly

 

W trosce o duchową formację i integrację środowisk prawniczych, Duszpasterstwo Prawników Archidiecezji Lubelskiej serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkania formacyjne. Spotkania odbywają się w każdy trzeci piątek miesiąca (z wyjątkiem miesięcy wakacyjnych) przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej - ul. Narutowicza 6 w Lublinie. Rozpoczynamy wspólną Eucharystią o godz. 18.00, sprawowaną w intencji prawników. Po Mszy św. gromadzimy się w sali za zakrystią kościoła, gdzie przy dobrej herbacie i kawie wspólnie podejmujemy interesujące nas zagadnienia. Serdecznie Zapraszam!

 

KALENDARIUM DUSZPASTERSTWA PRAWNIKÓW 2019Plakat pielgrzymka prawnikow 2019 123

27.09. 2019 godz. 18.00 – (Wyjątkowo!) Msza św. i spotkanie formacyjne

18.10. 2019 godz. 18.00 – Msza św. i spotkanie formacyjne

15.11. 2019 godz. 18.00 – Msza św. wypominkowa za zmarłych prawników

20.12. 2019 godz. 18.00 – Msza św. i spotkanie opłatkowe

 

AKTUALNOŚCI:

1. 04-05. 10. 2019 – Ogólnopolska Pielgrzymka Prawników do Częstochowy

2. Zapraszam do odwiedzania powstałej z inspiracji środowiska prawniczego ogólnopolskiej strony duszpasterstwa prawników:

http://www.duszp-prawn.episkopat.pl/

3. Informacje o św. Iwo - patronie prawników: http://niedziela.pl/artykul/45621/nd/Sw-Iwo---mniej-znany-swiety

 

DUSZPASTERZ PRAWNIKÓW:

KS. PIOTR SIKORA

Tel. 508 - 288 - 313

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.